آزمون KET چیست و شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

معنی و مفهوم آزمون KET چیست؟ این آزمون توسط دانشگاه کمبریج برگزار می‌شود با عنوان Key English Test و به اختصار با نام KET یا A2 Key شناخته می‌شود.KET یک آزمون مبتدی زبان انگلیسی به شمار می‌رود و شامل سه بخش است.

Reading and Writing

این بخش از آزمون دارای متن‌های کوتاه است که محتوای آنها به روابط اجتماعی مربوط است.با پاسخ دادن به سوالات این بخش از آزمون مهارت درک مطلب شما ارزیابی می‌شود.همچنین در قسمت‌هایی که باید جای خالی را با کلمات مناسب پر کنید توانایی نوشتن به زبان انگلیسی شما محک زده می‌شود.به طور کلی نمره‌ای که از بخش Reading and Writing در آزمون KET دریافت می‌کنید، نصف نمره کل شما در این آزمون را تشکیل می‌دهد.

Listening

با پاسخ دادن به سوالات این قسمت از آزمون KET توانایی شما در درک مطالب شنیداری و شفاهی ارزیابی می‌شود.نمره این بخش یک چهارم از نمره کل آزمون را تشکیل می‌دهد.

Speaking

در این بخش از آزمون توانایی مکالمه فرد متقاضی به زبان انگلیسی محک زده می‌شود.

برای کسب نمره قابل قبول در این بخش باید توانایی این را داشته باشید که در گفتگوهای دو نفره ساده که در تعاملات عادی اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند شرکت کنید و به خوبی از زبان انگلیسی استفاده کنید.

داشتن مدرک آزمون KET به این معنا است که شما می‌توانید در سفرهایی که به کشورهای دیگر دارید از پس نیازهای پایه‌ای خود به زبان انگلیسی برآیید.برای شرکت در آزمون KET در ۱۳۰ کشور دنیا مراکزی رسمی وجود دارد. این آزمون سالانه ۶ مرتبه برگزار می‌شود و نمرات آن نیز در حدود ۶ هفته پس از آزمون اعلام می‌گردد.

نمره‌ای که فرد متقاضی در این آزمون به دست می‌آورد از برآورد نمرات هر بخش حاصل می‌شود و سطح مهارت زبان انگلیسی شرکت‌کننده با توجه به نمره‌ بدست آمده، با عناوین Fail, Narrow Pass, Pass, Pass with Merit شناسایی می‌شود.

در ضمن این آزمون یک ساعت و پنجاه دقیقه زمان می‌برد و برای گروه‌های دانش‌آموزان (۱۱ تا ۱۴ سال) و بزرگسالان (۱۴ سال به بالا) برگزار می‌شود.

منابع آزمون KET

شما می‌توانید طیف وسیعی از منابع آزمون KET کمبریج را روی وب سایت رسمی ارزیابی زبان انگلیسی و انتشارات دانشگاه کمبریج پیدا کنید. این منابع شامل کتاب‌های درسی و آزمون‌های عملی و شامل منابع در هر دو فرمت قابل چاپ و دیجیتال است. منابع شامل موارد زیر است:

Objective Key

Cambridge English: Key 7

Common Mistakes at KET

Speaking Test Preparation Pack for KET

See more official exam preparation materials

Testbank

شما نمره جداگانه‌ای برای هر یک از سه قسمت (خواندن و نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) دریافت خواهید کرد، که به شما درک درستی از عملکرد شما می‌دهد. این سه نمره به‌طور متوسط به شما یک نتیجه کلی برای امتحان می‌دهد. همچنین به شما نمره‌ای بر اساس استاندارد اروپایی مرجع زبان(CEFR) داده می‌شود.